
Kort samengevat
Je leert werken op kantoor. Je gaat eenvoudige werkzaamheden doen op kantoor of in een bedrijf. Je helpt collega's, werkt met de computer en leert hoe je gasten ontvangt. Na dit jaar kun je doorstromen naar een niveau 2 opleiding zoals de opleiding Assistant Business Services.
Vakken & inhoud
Theorievakken
Werken met computerprogramma’s, gasten ontvangen en helpen, bestellingen en voorraden bijhouden, omgaan met regels, afspraken en samenwerken. Nederlands en rekenen
Praktijkvakken
Klanten helpen op kantoor of aan een balie, kantoorartikelen controleren en bestellen, oefenen met opdrachten in de klas. Gegevens invullen op de computer en samenwerken met klasgenoten aan opdrachten.
Stage
Op tijd zijn en netjes werken, klanten begroeten en helpen, luisteren naar collega’s en leidinggevenden, zelfstandig makkelijke taken doen.
Opleiding in beeld
Iets voor jou?
Dit ga je leren
Locaties
Uitgebreide informatie
Deze opleiding duurt 1 jaar. Het eerste halfjaar ga je naar school. Na een half jaar ga je op stage en volg je lessen op school. Aan het eind van de opleiding krijg je een praktijkexamen. Dan laat je zien wat je geleerd hebt.
In onze lessen laten we je ook kennismaken met het werken op kantoor, zodat je gemakkelijker door kunt stromen naar de opleiding Assistent Business Services (niveau 2).
Vanaf februari tot en met juni loop je stage bij een bedrijf. Je krijgt hulp van je stagebegeleider. Je leert door te doen. Wij helpen je bij het vinden van een stageplek.
Algemene vakken
- Nederlands
- rekenen
- wereldburgerschap
- loopbaan
Praktijkvakken
- digitale vaardigheden
- verkopen
- omgaan met klanten
Keuzedelen
Tijdens je opleiding kun je ook vakken kiezen. Dit heten keuzedelen. Tijdens je opleiding krijg je te horen uit welke keuzedelen je mag kiezen.
Na je aanmelding nodigen we je uit voor een kennismaking. Deze ontvang je via de mail. Je krijgt informatie over de opleiding Business Start en er is ruimte om je vragen te stellen.
Voor je 18e betaal je geen lesgeld. Wanneer je op 1 augustus 18 jaar of ouder bent, ben je verplicht lesgeld te betalen. Voor de opleiding Business Start is het lesgeld € 1458 voor het schooljaar 2025 - 2026 .
Houd daarnaast rekening met kosten voor boeken, leermiddelen en een laptop.
- Je hebt geen diploma.
- Je hebt nog geen 2 jaar ingeschreven gestaan bij een entreeopleiding.
- Je bent 16 jaar of ouder.
Let op: Ben je op 1 augustus van het schooljaar 16 jaar of ouder? Dan kan je in augustus of januari starten. Ben je nog géén 16 jaar op 1 augustus van het schooljaar? Dan kan je pas het volgende schooljaar starten.
Aan het werk
Als je jouw diploma hebt gehaald, kun je aan de slag op een kantoor. Je kunt gaan werken op de afdeling administratie of bij de receptie.
Verder leren
Natuurlijk kun je ook verder leren op niveau 2. Denk bijvoorbeeld aan:
Wat je ook kiest, wij zorgen er samen met jou voor dat je goed bent voorbereid op de toekomst
Alle kwalificaties die door de minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap worden vastgesteld krijgen een crebonummer. Scholen gebruiken deze codes voor hun administratie.
Crebonaam: Assistent dienstverlening
Crebonummer: 25741
Meld je nu aan!
Je meldt je in minder dan 5 minuten aan via ons aanmeldformulier. Houd je DigiD bij de hand.
Vragen? studieinfo@rocmn.nl