Samenwerking met foodexperts versterkt horeca onderwijs
- Nieuws
- Horeca
Het Horeca & Toerisme College werkt samen met The Olive Oil Academy, het Olijfolie Instituut en HAS Food Experience. Samen halen we kennis en ervaring uit het echte werkveld naar onze opleidingen. De horeca verandert snel en gasten verwachten steeds meer: nieuwe smaken, betere producten en slimme combinaties. Daarom werken we graag samen met partners die midden in de praktijk staan.
Olijfolie in de praktijk
Olijfolie is een goed voorbeeld van hoe je van een gewoon product iets bijzonders kunt maken. In veel keukens krijgt olijfolie steeds meer aandacht. Het gaat niet alleen om bakken of een dressing maken, maar ook om smaak, kwaliteit, herkomst en duurzaamheid. Door samen te werken met specialisten leren studenten hoe ze olijfolie bewust kunnen inzetten en echte smaakverschillen ontdekken.
Partners
Onze partners zijn The Olive Oil Academy, het Olijfolie Instituut en HAS Food Experience. Zij zijn echte experts in olijfolie, smaak en foodconcepten. Dankzij deze samenwerking krijg je nieuwe inzichten in smaak en foodinnovatie. De lessen worden daardoor praktischer en actueler. Je leert producten beter kennen, ziet hoe je smaken kunt combineren en ontwikkelt een professionele blik in de keuken.
Masterclass Olijfolie
Binnen deze samenwerking organiseren we ook een Masterclass Olijfolie voor professionals uit de horeca en voor foodfans. Zo laten we zien hoe belangrijk het is om dicht bij het werkveld te staan. Het geeft studenten een inkijk in wat er speelt in de branche en inspireert om zelf bewuste keuzes te maken met producten en smaken.