Navigatie


Meld je aan voor de open dag

Logistiek

Opleiding Specialist Transport & Logistiek

  • mbo
  • Niveau 4
  • bbl
Je leert hoe je de logistiek bij een bedrijf regelt en verbetert
Student transpiort en logistiek aan het werk

Kort samengevat

Op de opleiding Specialist Transport & Logistiek leer je alles over transport en logistiek. Je leert hoe je ervoor zorgt dat de juiste spullen op de juiste tijd op de juiste plek komen. Ook leer je hoe je een planning maakt, het werk van anderen in de gaten houdt en met personeel omgaat.

  • Leren en geld verdienen tegelijkertijd

  • Bedrijfskundige vakken, zoals personeelsplanning en management

  • Je leert werken in een commerciële omgeving

     

  • Je wordt expert in de logistiek

     

  • Je gaat werken in een snelle en veranderende branche

Praktische info

Niveau
4
Leerweg
Werken en leren (bbl)
Duur
3 jaar
Locatie
Nieuwegein
Lesgeld
€ 735

€ 735

Lesgeld 2025-2026 | bbl niveau 3 en 4 (vak-, middenkader- en specialistenopleiding)

Begin
Augustus 2026

Vakken & inhoud

Algemene vakken

Nederlands, Engels, Duits, rekenen, loopbaan & wereldburgerschap

Vaktheorie

Transport en logistiek management, personeelsmanagement, leidinggeven, communicatie, ondernemerschap.

Werken

Je werkt bij een transportbedrijf of distributiecentrum.

Opleiding in beeld

Bekijk afbeeldingen van specialist transport & logistiek

Studenten transport en logistiek werken samen aan de transport of personeelsplanning

Iets voor jou?

  • Je wil leren organiseren

    Je wil graag werken en leren tegelijkertijd

    Je werkt graag met een computer

    Je bent een teamplayer

    Je wil werken in een wereld die snel verandert

Dit ga je leren

Locaties

Studentenverhalen

"De docenten komen echt uit het vakgebied. Ze werken bijvoorbeeld als chauffeur of planner, daar leren wij veel van. De sfeer hier op school vind ik heel leuk en gemoedelijk. Over een paar maanden ga ik een half jaar op stage!"
Stef Student Specialist Transport en logistiek
Testimonial - Stef - Student Specialist Transport en logistiek

Uitgebreide informatie

Dit is een bbl-opleiding, wat betekent dat je 1 dag in de week naar school komt en 4 dagen per week werkt bij een erkend leerbedrijf. De opleiding start gezamenlijk met de opleiding Logistiek Supervisor.

In onze eigen praktijkhal op school oefen je met de heftruck. Zo kun je, naast de ervaring die je op werk opdoet, een heftruckcertificaat behalen. Je kunt ook je bewijs halen voor VCA-VOL (veiligheid voor operationeel leidinggevenden) en ADR (chauffeurs: gevaarlijke stoffen vervoeren).

Als je klaar bent met de opleiding, heb je vrijstelling van het Vakdiploma Beroepsgoederen Vervoer. Dit diploma wordt afgegeven door het CBR (Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen) en heb je nodig om een eigen transportbedrijf te starten.

Kies je voor een bbl-opleiding? Dan werk je bijna de hele week bij een bedrijf en ga je 1 dag per week naar school. Zo leer je vooral door te doen

Leren op de werkvloer

Je werkt bij een erkend leerbedrijf. Dat betekent dat het bedrijf jou goed kan begeleiden én werk heeft dat past bij je opleiding. Je zoekt zelf een leerplek – bijvoorbeeld via de website Stagemarkt.nl. Op je werkplek leer je van een praktijkopleider: iemand die jou begeleidt en zorgt dat je steeds meer zelfstandig kunt werken. De school blijft betrokken en houdt contact met je leerbedrijf. Soms doe je op je werkplek ook praktijkexamens.

Een bbl-opleiding is perfect als je graag werkt en liever leert in de praktijk dan uit boeken.

Je doet ervaring op bij bijvoorbeeld een groothandel, transportbedrijf, ziekenhuis of distributiecentrum.

Algemene vakken:

  • Nederlands
  • Engels
  • Duits
  • rekenen
  • loopbaan & wereldburgerschap

Vaktheorie:

  • transport en logistiek management
  • personeelsmanagement
  • ondernemerschap
  • communicatie

Tijdens het 1e jaar haal je een heftruckcertificaat.

Keuzedelen

  • mbo-ondernemerschap
  • ADR-certificaat (vervoer en opslag van gevaarlijke stoffen)
  • duurzaamheid D
  • hbo-oriëntatie

Na je aanmelding ontvang je via de mail een uitnodiging voor een kennismaking. Deelname aan de kennismaking is verplicht. Je krijgt dan informatie over de opleiding Specialist Transport en Logistiek en er is ruimte om je vragen te stellen.

  • Diploma vmbo: kaderberoepsgerichte, gemengde of theoretische leerweg
  • Of een diploma op mbo-niveau 2 of 3 of vergelijkbaar
  • Of een overgangsbewijs van havo of vwo 3 naar 4

Aan het werk

Na 3 jaar studeer je af als specialist transport en logistiek. Je kunt aan het werk op de logistieke afdeling van verschillende bedrijven. Zoals een groot warehouse, bij een distributiecentrum van een supermarkt of bij een ziekenhuis.

In dit beroep maak je transportplanningen, stuur je medewerkers aan, bereken je de kosten en verbeter je bedrijfsprocessen.

Verder leren

Nog niet klaar met studeren? Op het hbo kun je verder leren, denk aan:

  • Logistics Engineering
  • Logistics Management
  • Logistiek Management (associate degree)

Alle kwalificaties die door de minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap worden vastgesteld krijgen een crebonummer. Scholen gebruiken deze codes voor hun administratie.

Crebonaam: Specialist Transport & Logistiek
Crebonummer: 25777

Studie in Cijfers helpt leerlingen en hun ouders bij het maken van een goede studiekeuze. Studie in Cijfers geeft namelijk informatie over de opleiding en de arbeidsmarkt. Het is ontwikkeld samen met JOB, LAKS, FNV Jong, CNV Jongeren, onderwijs en bedrijfsleven.

Bekijk Studie in Cijfers van de opleiding Specialist Transport & Logistiek (bbl).

Meld je nu aan!

Je meldt je in minder dan 5 minuten aan via ons aanmeldformulier. Houd je DigiD bij de hand.

Vragen? studieinfo@rocmn.nl