Kort samengevat
Je hebt al ervaring in de bouw en wil graag leidinggeven. In 1 jaar leer je hoe je een bouwproject voorbereidt en een team begeleidt. Je leert plannen, kosten berekenen en materialen bestellen. Ook leer je hoe je zorgt dat iedereen veilig kan werken.
Vakken & inhoud
Leerbedrijf
Je werkt bij een erkend bouwbedrijf of technisch bedrijf.
Theorievakken
Nederlands, Engels, rekenen, loopbaan en wereldburgerschap.
Praktijkvakken
Leidinggeven, werk voorbereiden, kosten berekenen, veilig werken, collega's adviseren en werkzaamheden organiseren.
Opleiding in beeld
Iets voor jou?
Dit ga je leren
Locaties
Uitgebreide informatie
Je hebt al een technische opleiding afgerond en ervaring opgedaan in de bouw. In 1 jaar leer je hoe je leidinggeeft aan een team en werkzaamheden op een bouwproject organiseert.
Je leert hoe je het werk voorbereidt, planningen maakt en kosten berekent. Ook oefen je met offertes maken, materialen bestellen en collega's adviseren. Daarnaast leer je hoe je beslissingen neemt en zorgt dat iedereen veilig kan werken.
Je gaat 1 dag per week naar school. De andere dagen werk je bij een erkend leerbedrijf. Zo gebruik je wat je leert direct in je werk.
Kies je voor een bbl-opleiding? Dan werk je bijna de hele week bij een bedrijf en ga je 1 dag per week naar school. Zo leer je vooral door te doen.
Leren op de werkvloer
Je werkt bij een erkend leerbedrijf. Dat betekent dat het bedrijf jou goed kan begeleiden én werk heeft dat past bij je opleiding. Je zoekt zelf een leerplek, bijvoorbeeld via de website Stagemarkt.nl. Op je werkplek leer je van een praktijkopleider: iemand die jou begeleidt en zorgt dat je steeds meer zelfstandig kunt werken. De school blijft betrokken en houdt contact met je leerbedrijf. Soms doe je op je werkplek ook praktijkexamens.
Een bbl-opleiding is perfect als je graag werkt en liever leert in de praktijk dan uit boeken.
Algemene vakken
- Nederlands
- Engels
- rekenen
- loopbaan en wereldburgerschap
Praktijkvakken
- leidinggeven
- werkzaamheden voorbereiden
- veilig werken
- kosten berekenen
Na je aanmelding ontvang je via de mail een uitnodiging voor een kennismaking. Deelname aan de kennismaking is verplicht. Je krijgt dan informatie over de opleiding Leidinggevende voor Technici Bouw en je kan vragen stellen.
Voor je 18e betaal je geen lesgeld. Wanneer je op 1 augustus 18 jaar of ouder bent, ben je verplicht lesgeld te betalen. Voor de opleiding Leidinggevende voor Technici Bouw is het lesgeld € 762 voor het schooljaar 2026 - 2027 .
Houd daarnaast rekening met kosten voor boeken, leermiddelen en een laptop.
- Een technisch vakdiploma op mbo niveau 3, bij voorkeur in de bouw
- Een baan bij een erkend leerbedrijf
Aan het werk
Met je diploma kun je werken als technisch leidinggevende bij een bouwbedrijf. Je geeft leiding aan een team, verdeelt het werk en zorgt dat iedereen veilig kan werken. Ook kun je doorgroeien naar een leidinggevende functie bij je huidige werkgever.
Verder leren
Nog niet klaar met studeren? Je kunt verder leren op het hbo, denk aan:
- Associate degree Engineering - profiel Industriële Automatisering (Hogeschool Utrecht)
Alle kwalificaties die door de minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap worden vastgesteld krijgen een crebonummer. Scholen gebruiken deze codes voor hun administratie.
Crebonaam: Technisch Leidinggevende
Crebonummer: 27048
Aanmelden kan vanaf 1 oktober
Je kunt je op dit moment nog niet voor deze opleiding aanmelden. Vanaf 1 oktober kan dat weer.