Kort samengevat
In de opleiding Audiovisueel Specialist leer je hoe je een videoproductie opzet en uitvoert. Je werkt met camera, licht, geluid en montage en leert hoe alles samenkomt. Je ontdekt wat het beste bij jou past en kiest een richting waarin je je verder ontwikkelt: Film & Storytelling, Video Content Creator of Videotechniek.
Vakken & inhoud
Theorievakken
Ondernemerschap, filmgeschiedenis, Nederlands, Engels, loopbaan en wereldburgerschap.
Praktijkvakken
Cameratechniek, editen (Adobe Premiere Pro, Da Vinci Resolve), licht en geluid, storyboards maken en scriptschrijven.
Stage
Projecten voor echte klanten, een half jaar stage in jaar 2, eindstage in jaar 3.
Opleiding in beeld
Iets voor jou?
Dit ga je leren
Locaties
Studentenverhalen
Uitgebreide informatie
In het 1e jaar leg je een brede basis in film, content en AV-techniek. Je leert hoe camera’s, licht en geluid werken. Ook oefen je met montage, storytelling en regie. Zo ontdek je wat het beste bij jou past.
Binnen de opleiding kun je je verdiepen in 3 richtingen:
- Film & Storytelling
Je leert verhalen vertellen met film, documentaires of videoclips. - Video Content Creator
Je maakt creatieve video’s voor bedrijven, campagnes en social media. - Videotechniek
Je werkt vooral achter de schermen met camera, licht, geluid en regie.
In het 2e jaar start je met een stage. Daarna werk je op school verder aan projecten voor echte klanten en verdiep je je in jouw richting.
In het 3e jaar werk je aan je afstudeerproject en loop je eindstage. Je bereidt je voor op werken of doorstuderen.
Projecten
Tijdens je opleiding doe je veel verschillende projecten, waarbij je soms ook samenwerkt met studenten van andere opleidingen. Zo hebben studenten van deze opleiding (internationale) videoregistraties gemaakt voor festival Zomerspektakel, ROC(K) Unplugged, Tour du ALS en The 48 Hour Film Project Experience.
Tijdens de opleiding loop je 2 stages: een half jaar in het 2e jaar en een eindstage in het 3e jaar. Een stageplek regel je zelf, maar we helpen je daarbij.
Mogelijke stageplekken zijn:
- film en videoproducties of omroepen
- festivals, studio’s of livestreamteams
- productiebureaus of documentairemakers
- marketingafdelingen of contentteams
Tijdens je stage werk je mee aan echte opdrachten, zoals filmen, monteren, regisseren of content maken. Daarbij leer je samenwerken, omgaan met deadlines en krijg je een goed beeld van het werk.
Ook ontdek je wat je het liefst doet: filmen, monteren of juist werken achter de schermen.
Algemene vakken
- Nederlands
- Engels
- rekenen
- loopbaan en wereldburgerschap
Praktijkvakken
- av-apparatuur en materiaal installeren
- monteren van video's
- studio-apparatuur onderhouden en beheren
- concepten of plannen ontwikkelen voor opdrachtgevers
- leren werken als zelfstandig ondernemer
Keuzedelen
- fotografie
- filmen met drones
- DJing
- projectleiding
Na je aanmelding ontvang je via de mail een uitnodiging voor een kennismaking. Deelname aan de kennismaking is verplicht. Je krijgt dan informatie over de opleiding Audiovisueel Specialist en er is ruimte om je vragen te stellen.
Doe je nu een vergelijkbare opleiding of heb je passende (werk)ervaring? Dan kan je mogelijk eerder instromen. Neem hierover contact op met Jolande Prins: j.prins [at] rocmn.nl (j[dot]prins[at]rocmn[dot]nl).
Voor je 18e betaal je geen lesgeld. Wanneer je op 1 augustus 18 jaar of ouder bent, ben je verplicht lesgeld te betalen. Voor de opleiding Audiovisueel Specialist is het lesgeld € 1511 voor het schooljaar 2026 - 2027 .
Houd daarnaast rekening met kosten voor boeken, leermiddelen en een laptop.
- Diploma vmbo: kaderberoepsgerichte, gemengde of theoretische leerweg
- Of een diploma op mbo-niveau 2 of 3 of vergelijkbaar
- Of een overgangsbewijs van havo of vwo 3 naar 4
Aan het werk
Na je opleiding kun je als AV-specialist aan het werk bij een film of productiebedrijf, reclamebureau of evenementenorganisatie. Je kunt ook als freelancer aan de slag.
Je werkt dan bijvoorbeeld als cameraman, editor, productieleider of regisseur. Ook kun je video’s maken voor merken, bedrijven of online kanalen.
Verder leren
Nog niet klaar met studeren? Op het hbo kun je verder leren, denk aan:
- Nederlandse Filmacademie
- Film & Televisie (HKU en HvA)
- Communication & Multimedia Design (HU en andere hbo’s)
- Associate degree Digitale Techniek en Media (HU)
Alle kwalificaties die door de minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap worden vastgesteld krijgen een crebonummer. Scholen gebruiken deze codes voor hun administratie.
Crebonaam: AV-productie (AV-specialist)
Crebonummer: 25717
Studie in Cijfers helpt leerlingen en hun ouders bij het maken van een goede studiekeuze. Studie in Cijfers geeft namelijk informatie over de opleiding en de arbeidsmarkt. Het is ontwikkeld samen met JOB, LAKS, FNV Jong, CNV Jongeren, onderwijs en bedrijfsleven.
Bekijk Studie in Cijfers van de opleiding Audiovisueel Specialist (bol).
Meld je nu aan!
Je meldt je in minder dan 5 minuten aan via ons aanmeldformulier. Houd je DigiD bij de hand.
Vragen? studieinfo@rocmn.nl


